Slack, Ücretsiz Kullanıcılara Sınırsız Mesaj Geçmişi Sunmayı Sonlandırıyor

Slack bundan böyle ücretsiz kullanıcılara sınırsız mesaj geçmişi sunmama kararı almış durumda. Şirket bir yıldan daha eski olan mesaj geçmişlerini ve dosyaları artık çalışma alanlarını ömür boyunca saklamayacağını duyurdu. 26 Ağustos 2024 tarihinden itibaren Slack, ücretsiz çalışma alanı kullanıcıları için mesaj geçmişini ve dosyaları sürekli kalıcı olarak silecek.

Mevcut kurulumda ücretsiz bir kullanıcıysanız Slack, yüklediğiniz mesaj ve dosyaları 90 güne kadar gösterecek. Silinmeyen ancak siz yükseltme yapana kadar gizli tutulan eski geçmişe erişmek için ise ücretli aboneliğe ihtiyacınız olacak. Ücretli bir plana yükselttiğinizde 90 günlük tam erişime hala ücretsiz olarak sahip olacaksınız ve ekstra 275 günün kilidini açacaksınız.

Slack bir destek sayfasında, “İleriye dönük olarak, bu çalışma alanı verileri bir yıldan daha eski olduğunda sürekli olarak silinecektir. 26 Ağustos’tan sonra ücretli Slack’e yükseltme yapmayı planlıyorsanız, silme işlemi gerçekleştikten sonra mesajları ve dosyaları geri yüklemenin mümkün olmayacağı konusunda uyarıda bulunuyor.”

Söz konusu değişiklik Slack’in deneme sürümünü kullanan kullanıcılar için de geçerli olacak. Deneme sona erdiğinde çalışma alanlarındaki veriler ücretsiz çalışma alanlarına yönelik mesaj ve dosya silme politikasına tabi olacak.

Slack ayrıca ücretsiz çalışma alanları için veri saklama ayarlarını da değiştirecek. Bu anlamda kullanıcılar mesajların veya dosyaların (düzenlemeler dahil) 90 gün sonra mı silineceğini yoksa bir yıl boyunca mı saklanacağını seçmek zorunda kalacak. Artık verilerini çalışma alanlarının ömür boyunca saklama seçeneğini göremeyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir